Yılın Oyunu Baldur’s Gate 3’ün Xbox Game Pass’e Gelip Gelmeyeceği Açıklandı

Larian Studios imzalı RPG oyun Baldur’s Gate 3, tartışmasız bu yılın en başarılı oyunlarından biri. Hem oyuncuların hem de eleştirmenlerin favorisi olurken yakın zamanda The Game Awards’ta “Yılın Oyunu” da dahil 6 ödül kazanan yapım, geçen hafta küçük bir gecikmenin ardından Xbox’a eklenmişti.

Oyunseverler, Xbox için de çıkmasıyla oyunun Game Pass’e gelip gelmeyeceğini büyük merakla bekliyordu. Larian Studios’tan bu konu hakkında üzücü bir açıklama geldi.

Baldur’s Gate 3, Xbox Game Pass’e gelmeyecek

IGN’e konuşan Larian Studios CEO’su ve kurucusu Swen Vincke, Baldur’s Gate 3’ün Xbox Game Pass abonelik hizmetine eklenmeyeceğini belirtti. Ünlü oyun tasarımcı hiçbir zaman böyle bir planlarının olmadığını da ekledi.

Ödüllü RPG’nin Game Pass’e eklenmesini “hassas bir konu” olarak nitelendiren Vincke, oyun için çok emek verdiklerini ve bunun için ödeme almayı hak ettiklerini belirterek şunları söyledi: “Büyük bir oyun yaptık. Bu yüzden adil bir bedelin ödenmesi gerektiğini ve bunun sorun olduğunu düşünmüyorum.”

Vincke devamında ise oyunculardan küçük ücretler almadıklarını, ne ödedilerse ona ulaştıklarını söyledi. Oyunun zorlu olduğunu belirten yönetici, bu tutumun diğer oyunlar yapmaya devam etmelerini sağladığını aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x