Madonna, konserinde İsrail-Hamas savaşına, James Baldwin’in sözleriyle değindi: Dünyanın tüm çocukları hepimizin

T24 Dış Haberler

Pop müziğin sembol isimlerinden Madonna, Londra’daki O2 Arena’da verdiği konserde İsrail-Hamas savaşıyla ilgili uzun bir açıklama yaptı.

Celebration turnesinin 3. konserinde Madonna, savaşta ölen çocukların ve savaşla bağlantılı nefret suçlarında zarar görenlerin yasını tuttuğunu söyledi

Savaşın kalbini kırdığını söyleyen Madonna, ”Kimse ne olduğunu görmek istemiyor. Sosyal medyayı açıyorum ve kendimi kusacak gibi hissediyorum. Motosikletlerden çekilip kaçırılan çocuklar, kafası koparılan bebekler, barış festivallerinde vurulup öldürülen çocuklar. Dünyaya ne oluyor? Bir insan nasıl diğerine bu kadar acımasız davranız? Giderek kötüleşiyor. Bu beni korkutuyor” dedi.

Madonna, ABD’nin Chicago kentinde 6 yaşında Müslüman bir çocuğun, kiraladıkları evin ev sahibi tarafından öldürülmesini hatırlatarak, ”Bu cinayet bir nefret suçu. İnsan olduğumuzu hatırlamalıyız, insanlığımızı kaybedemeyiz. Kalbimiz kırılabilir ama ruhumuz kırılamaz” dedi. 

”Ben tek bir insanım, ne yapabilirim ki?” diye düşünmememiz gerektiğini söyleyen Madonna, ”Hepinizin dünyada ışık yakacak gücü var. Hepimiz birer mumuz; dünyaya ışık getirebiliriz” ifadelerini kullandı

Madonna, ”Siyasetçilere, yasalara, yaptırımlara, toprak almaya veya vermeye gerek yok. Kendi bilincimizle dünyayı değiştirebiliriz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x