Barcelona’nın başı dertte! UEFA Negreira Davası nedeniyle soruşturma başlattı

Barcelona’nın adının geçtiği Jose Maria Enriquez Negreira skandalı Avrupa futbolunda gündemi meşgul etmeye devam ediyor. UEFA gündeme gelen skandal iddialar üzerine harekete geçti.

BARCELONA’YA SÖZLÜ DANIŞMANLIK

İspanya Futbol Federasyonuna (RFEF) bağlı olan Hakem Teknik Kurulunda 1994-2018 yıllarında başkan yardımcılığı yapan Negreira’nın sahibi olduğu DASNIL 95 SL adlı şirketin hesaplarının Maliye tarafından kontrol edildiği sırada, Barcelona Kulübünün bu şirkete 2016-2018 yıllarında toplamda 1 milyon 685 bin 142 avro ödeme yaptığı ortaya çıkmış ve konuyla ilgili bilgiler İspanyol basınına sızdırılmıştı.

İFADE VERDİ

Negreira, savcılığa verdiği ifadede ve İspanyol basınına yaptığı açıklamalarda, Barcelona’ya sözlü olarak danışmanlık hizmeti verdiklerini, her zaman tarafsız davrandıklarını ve Katalan kulübünü kayıracak hiçbir bilgi akışı olmadığını söylemişti.

 

BARCELONA’DAN AÇIKLAMA

Kulüp, Negreira’nın danışmanlık görevine getirildiğini doğrularken “FC Barcelona’nın geçmişte, kulübün teknik sekreterliği için İspanya’daki alt kategorideki oyunculara atıfta bulunan teknik raporları video formatında sağlayan harici bir teknik danışmanın hizmetlerini işe aldığı…” ifadelerine yer verdi.

Barcelona ayrıca “Şu anda, bu tür dış kaynaklı hizmetler Futbol Alanında görevlendirilen bir profesyonele düşüyor. FC Barcelona, ​​​​bu bilginin tam olarak bu sezonun en iyi spor anında ortaya çıktığı için pişmanlık duyuyor.” açıklamasında bulundu.

5 YIL MEN, PUAN SİLME VEYA KÜME DÜŞÜRME CEZASI İDDİALARI

Barcelona’nın bu davada haksız olduğu ispatlanırsa birçok cezai yaptırım gündeme gelebilir. Geçtiğimiz haftalarda Forbes’ta yer alan bilgilere göre İspanya Futbol Federasyonu’nun vereceği karar Barcelona’nın aleyhine olursa başta puan silme cezası olmak üzere küme düşürme ve 5 yıl liglerden men cezalarının da gündeme gelebileceği aktarıldı.

UEFA HAREKETE GEÇTİ

UEFA, son günlerde İspanya futbolunu sarsan Negreira Davası nedeniyle Barcelona’ya soruşturma açtığı duyurdu. UEFA’dan yapılan açıklamada Barcelona’nın Negreira Davası nedeniyle UEFA’nın yasal çerçevesinin potansiyel ihlaline ilişkin soruşturma başlatıldığı ve bu konuyla ilgili daha fazla bilginin zamanı geldiğinde sağlanacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir